AUTOKOUDIS s.r.o. Dožínková 239/6, Liberec, tel. 737 84 32 48
fb

Proč dezinfikovat klimatizaci?

Dezinfekce klimatizace je velmi důležitá součástí péče o vozidlo. V auto-klimatizacích se udržují plísně i bakteria, které jsou pro lidský organismus nevhodné a mohou být i nebezpečné - např. pro alergiky. Výparník je pro tyto mikroorganismy jedním z nejpřitažlivějších míst ve vašem autě.

V důsledku ochlazení vzduchu na výparníku klimatizace zde dochází ke kondenzaci vlhkosti. Vytváří se tak ideální prostředí pro tvorbu bakterií a plísní, které jsou zdrojem zápachu a následných alergií.

Při průměrném používání auta je čistění klimatizace nezbytné nejpozději po šesti měsících provozu.

Co se v klimatizaci děje:

  • Ve výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií než ve venkovním prostředí. Při spuštění klimatizace a ventilátoru jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla a následně vdechovány posádkou vozidla.

  • Pobyt v prostředí s nadměrným výskytem mikroorganismů způsobuje zdravotní potíže. Tyto potíže se mohou projevit v podobě pálení očí, alergických reakcí, kašlání, pálení v oblasti krku.

  • Výparník a ostatní části klimatizace jsou běžně nedostupné, proto byly vyvinuty speciální postupy na likvidaci a prevenci proti plísním, bakteriím a různým mikroorganismům, které mohou způsobit zdravotní problémy.

Usazování bakterií předejdete pouze
kompletní dezinfekcí klimatizace!


© 2018 AUTOKOUDIS | tel.: 737 843 248 | e-mail: servis@autokoudis.cz